Ogólna

Co powinniśmy wiedzieć o dezynfekcji rąk?

Czym jest skuteczne dezynfekowanie rąk? O tym opowiemy sobie w tym wpisie. Mycie rąk jest proste i łatwe. O tym wiemy wszyscy. Jednak czy umiemy to robić prawidłowo? Jaka jest zasadnicza różnica między dezynfekcją rąk a zwykłym myciem rąk? W jakich sytuacjach powinniśmy dezynfekować ręce? Kiedy wystarczy używać tylko wody w mydłem. Tego wszystkiego dowiemy się z tego artykułu. Zapraszam do przyjemnej lektury.

Dlaczego higiena rąk jest bardzo ważna?

Jest to z pewnością ważna i podstawowa ochrona oraz skuteczna walka z różnymi zakażeniami. W czasie występowania nasilonych infekcji powinniśmy myć ręce możliwie jak najczęściej, szczególnie po przyjściu do naszego domu lub mieszkania. Stosowanie prawidłowych technik walnie przyczynia się do zmniejszenia ryzyka zakażenia. Oprócz prawidłowego mycia rąk istotne jest także unikanie wkładania rąk do buzi. Warto o tym pamiętać.Otóż, dezynfekcja rąk odgrywa kluczową rolę, kiedy mówimy o bezpieczeństwie naszego zdrowia.

Jakie są kluczowe reguły dezynfekcji rąk?

Podstawowa reguła mówi o tym, że mycie rąk wodą z mydłem konieczne jest wtedy, kiedy widoczne są zabrudzenia oraz po skorzystaniu z toalety. Miejmy tego świadomość. W sytuacji, kiedy podejrzewamy, że na rękach znajdują się szeroko pojęte zarazki, wtedy warto stosować środek na bazie alkoholu. Samo mydło w takich sytuacjach może nie okazać się wystarczające.

Jakie są efektywne techniki mycia rąk, kiedy stosujemy skuteczne środki dezynfekujące?

Wszystko powinno trwać do maksymalnie trzydziestu sekund. Najpierw musimy nałożyć płyn na wewnętrzną część dłoni. Musimy także pocierać obrotowo i w ten sposób intensywnie myć nasze dłonie. Wtedy oczyścimy je skutecznie z wszelkich zarazków oraz drobnoustrojów. Musimy o tym pamiętać, gdyż dezynfekowanie rąk jest bardzo ważne.