Ogólna

Jak wygląda makijaż permanentny ust?

Dobrze dobrany makijaż jest jednym z ważniejszych kroków do nadania piękna każdej kobiecie. Niektóre z nas wolą wykonać taki makijaż samodzielnie, inne natomiast preferują zlecić go profesjonalistce, szczególnie jeśli ma on się utrzymać przez długi czas. Przyjrzyjmy się jednemu z jego rodzajów.

Szczególnym wyzwaniem jest codzienne malowanie się, a niejedna z nas przeznacza na nie naprawdę sporą ilość czasu. Praktycznym rozwiązaniem jest makijaż permanentny ust, a także innych części twarzy. Dzięki niemu możemy zaoszczędzić bardzo dużo czasu każdego ranka, bowiem tego rodzaju make up utrzymuje się nawet przez dwa – trzy lata, a więc naprawdę długo. Z drugiej jednak strony takie rozwiązanie może nas nieco przytłaczać, gdyż w praktyce oznacza ono cały ten czas spędzony z jednym kolorem ust, co dla niektórych osób może być nieco nudne, szczególnie jeśli lubimy eksperymentować z nowymi odcieniami. Makijaż permanentny ust ma więc swoje zalety, jak i wady i rozważenie ich pomoże nam podjąć decyzję, czy faktycznie w naszym wypadku będzie on dobrym pomysłem.

Jak wygląda w przypadku makijażu permanentnego cena oraz sposób wykonania?

Jeśli chodzi o cenę, będzie się ona różniła w zależności od zakładu i techniki wykonania oraz pomocnych w tym narzędzi, trudno więc podać jedną konkretną stawkę. Jeśli zaś chodzi o sposób wykonana, to może się on nieznacznie różnić w zależności od salonu, jednak ogólne założenia są podobne. Zazwyczaj, jeszcze przed przystąpieniem do wykonywania makijażu permanentnego ust, makijażystka oceni jakie odcienie najlepiej się nadadzą i będą dobrze wyglądać w połączeniu z naszą karnacją, kolorem oczu oraz pewnymi innymi czynnikami. Wśród nich będziemy mogli wybrać najbardziej odpowiadający nam odcień. Następnie makijażystka wykona wstępny rysunek, aby przekonać się czy będzie nam odpowiadał dany kształt oraz jak będzie prezentował się na naszej twarzy. Po takiej wstępnej ocenie będzie można przystąpić do wykonywania właściwego zabiegu.