Ogólna

Jaka kawa w sklepie będzie dla nas odpowiednia? – Podpowiadamy co wybrać!

Kupno kawy w sklepie to dla nas chleb powszedni. Mamy ogromny wybór, wybieramy spośród setek dostępnych produktów, które usiłują wskoczyć do naszego koszyka kusząc nas hasłami reklamowymi, opakowaniem i wieloma innymi względami. My musimy jedynie poradzić sobie z wyborem odpowiedniej kawy, która sprawi, że będziemy mogli rozkoszować się jej smakiem każdego poranka. Jak taką znaleźć?

Wybierzmy tę kawę, która sprawdzi się podczas danego sposobu parzenia

Kiedy odwiedzamy pierwszy lepszy sklep kawa na promocji nie zawsze, a nawet prawie nigdy nie będzie dobrym wyborem. Oczywiście chodzi o jej jakość, która powinna być najwyższa, jednak istotne jest także to, aby ta była odpowiednia dla naszego dystrybutora kawy. To wręcz kluczowe, aby udało się nam uzyskać smak najlepszej kawy.

Dla ekspresów ciśnieniowych, zaleca się zakup dobrej kawy o wysokim stopniu wypalania. Z drugiej strony, jeśli posiadamy przelewowy ekspres, o wiele lepsze będą kawy z wypału jasnego, a te charakteryzują się smakiem o wiele delikatniejszym.

Mielona kawa i ziarnista – czy wybór jest oczywisty?

W każdym sklepie gdzie znajduje się dział z kawą, z pewnością przeważającą częścią produktów będą kawy mielone, a to te ziarniste są lepszym wyborem. Będzie tak zwłaszcza wtedy, kiedy posiadany przez nas ekspres ma wbudowany młynek. Co więcej, zewnętrzny młynek również jest dobrym wyjściem, gdyż jest prosty w obsłudze. Przed zakupem, warto jeszcze zajrzeć do rankingu kawy ziarnistej.

Przewagę ziaren nad kawą mieloną widać szczególnie po tym, że te mogą zachować swą świeżość o wiele dłużej. Nie pomaga szczelne zamknięcie i kawa mielona może wywietrzeć dość szybko, tracąc przy tym swoje walory i smak. Jest to wyjątkowo ważne, kiedy kupujemy kawę do biura.

A może jednak kapsułki lub popularna kawa rozpuszczalna?

Nie można powiedzieć, że kapsułki to kompletnie złe rozwiązanie, gdyż mamy tutaj szeroką paletę wyboru co do smaku kawy, a taka kapsułka pozwala na zaparzenie bardzo smacznego napoju. Pakuje się je próżniowo, a co za tym idzie – długo zachowują swoją świeżość. Należy jednak pamiętać, że kluczową rolę odgrywa tutaj cena, a ta tutaj nie jest korzystna. Jedna kapsułka może wiązać się z kosztem złotówki – zaparzymy z niej tylko jedną kawę.

Kawy rozpuszczalne to te dostępne w słoikach oraz saszetkach. Ich wybór jest naprawdę ogromny, a te pozwalają na szybkie i wygodne zaparzenie ulubionego, czarnego napoju. Co należy jednak wziąć pod uwagę, to utrata smaku kosztem komfortu. Ponadto, lista składników bogata jest w sporą ilość niechcianych, sztucznych dodatków i konserwantów, które nie wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Bardzo wymowny jest fakt, iż prawdziwi smakosze kawy nigdy nie wybraliby kawy rozpuszczalnej.