Ogólna

Jakie typy tabletek wspomagających odchudzanie są dostępne w sklepach?

Suplementy na odchudzanie są chyba najczęściej wybieraną opcją, jeśli ktoś chce pozbyć się paru kilogramów. Od długiego czasu cieszą się one niezmienną popularnością. Przedstawiane na ich opakowaniach ładne sylwetki mamią nas wyglądem i zapewniają, że możemy wyglądać podobnie. Jednak dużo osób, które chce przyjmować tabletki wspomagające odchudzanie nie zdaje sobie tak naprawdę sprawy, jakie jest ich działanie. No, może oprócz tego, że przyspieszają chudnięcie. Jest to ważna sprawa, bo jej znajomość pomoże nam odpowiednio wybrać środek, który będzie nam pasował i spełni nasze oczekiwania. Generalnie tabletki na odchudzanie da się podzielić na trzy główne grupy: tabletki przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej, preparaty hamujące łaknienie oraz suplementy zmniejszające wchłanianie tłuszczu. Poniżej postaramy się przybliżyć jak działają i dla kogo są przeznaczone produkty wchodzące w skład wszystkich trzech wymienionych wyżej grup.

Tabletki wspomagające spalanie tkanki tłuszczowej. Ich nazwa wywodzi się z angielskiego zwrotu ‘fat burner’ i pod taką nazwą bardzo często pojawiają się w sklepach internetowych. Bez wątpienia, są to jedne z najpopularniejszych środków na odchudzanie, pomagających w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Tego rodzaju tabletki wspomagające odchudzanie są przeznaczone dla osób, prowadzących siedzący tryb życia i dla tych, którzy ze względu na różnego rodzaju choroby nie dostarczają organizmowi za dużo ruchu. Jednak przy ich przyjmowaniu przydałoby się zażywać chociażby trochę ruchu – tyle, ile jesteśmy w stanie.

Preparaty hamujące łaknienie. Produkty z tej grupy suplementów są skierowane do osób, które nie mogą przestać jeść. Jeśli widząc jakąś smakowitą potrawę lub przekąskę nie możesz z niej zrezygnować, mimo że zdajesz sobie sprawę, że jej zjedzenie nie wpłynie korzystnie na twój organizm, to tego rodzaju suplementy są odpowiednie dla Ciebie. Suplementy te ograniczają apetyt dzięki zawartym w nim składnikom aktywnym takim jak chociażby kofeina, ocet jabłkowy, guarana, wyciąg z fasoli czy chrom. Pozwala to uwolnić się od chęci ciągłego jedzenia. Zażywając te tabletki ważne jest także zastosowanie odpowiedniej diety.

Preparaty hamujące wchłanianie tłuszczu. Ten typ tabletek wspomagających odchudzanie jest przeznaczony dla osób, które są w stanie zmienić styl życia. Chodzi tu o zmianę nieodpowiednich nawyków żywieniowych i rozpoczęcie uprawiania sportu. Preparaty te razem z taką aktywnością są w stanie ograniczyć wchłanianie tłuszczu o nawet 1/3. Co ważne, działają one tylko w układzie pokarmowym, więc nie są zagrożeniem dla organizmu. Nie narażamy go więc na żadne skutki uboczne korzystając z ich pomocy w schudnięciu.

Widać więc,że mamy spory wybór jeśli chodzi o preparaty na odchudzanie. To, na który z nich się zdecydujemy, będzie zależało w dużej mierze od naszego trybu życia oraz od naszej diety. Dlatego przed kupnem konkretnego preparatu tabelek wspomagających odchudzanie, warto zapytać się czy na pewno damy radę zmienić nasze przyzwyczajenie, zarówno w dziedzinie spożywanych posiłków jak i zażywania ruchu. Pomoże nam to podjąć odpowiednią decyzję i dostrzec efekty działania stosowanych środków.