Ogólna

Oświetlenie studyjne – zakup czy wynajem?

Zakup nowoczesnych rozwiązań, szczególnie tych do profesjonalnego zastosowania, wiąże się bardzo często z dużym wydatkiem, na który nie możemy sobie pozwolić. Na szczęście jest alternatywa w postaci wynajmu, również jeżeli chodzi o profesjonalne oświetlenie studyjne. Sprawdźmy czy będzie to opłacalne i jak znaleźć firmę oświetleniową, która zapewni najlepsze warunku wynajmu!

Zakup czy wynajem oświetlenia studyjnego?

Cóż, w tym wypadku odpowiedź na pytanie jest dość prosta – oświetlenie studyjne, które pozwoli ci na uzyskanie odpowiednich warunków na planie filmowym czy zdjęciowym, to kosz rzędu kilku-kilkunastu tysięcy złotych, dlatego pozwolą sobie na nie tylko osoby i firmy, które będą korzystać z lamp regularnie, przez długi okres. Jeżeli natomiast chcesz zaoszczędzić, a przy tym wykorzystać oświetlenie do filmowania tylko przez określony czas, doskonałą alternatywą będzie dla ciebie wypożyczalnia oświetlenia.

Dzięki niej skorzystasz z lamp przez określony czas, będziesz mieć możliwość użytkowania nowoczesnych rozwiązań, a do tego zapłacisz kilka, a czasami nawet kilkanaście razy mniej, niż w przypadku zakupu nowego sprzętu. Grunt jednak, to znaleźć profesjonalną wypożyczalnę oświetlenia studyjnego.

Wybieramy najlepszą wypożyczalnię!

Jeżeli chcesz, aby oświetlenie filmowe, które wynajmujesz,  a także usługi, z których korzystasz, spełniły twoje oczekiwania, musisz kierować się podczas wyboru wypożyczalni 4 podstawowymi kwestiami.

Po pierwsze – sprawdź fachowość firmy

Najlepiej na podstawie jej dotychczasowych realizacji oraz doświadczenia – im większa wiedza oraz umiejętności specjalistów, tym większe zyskasz szanse na podjęcie współpracy z firmą oświetleniową, która nie tylko zaopatrzy cię w nowoczesny sprzęt, ale również będzie pomocna na każdym etapie współpracy.

Po drugie – zweryfikuj ofertę

Sprawdź, czy w skład oferty firmy wchodzi najnowocześniejsze oświetlenie studyjne i czy jest ona w stanie zaoferować ci różne modele lamp – w tym żarowe, fluorescencyjne, HMI czy LED. Sprawdź też, czy oferta jest wystarczająco rozległa i czy firma korzysta z rozwiązań najlepszych producentów w branży, takich jak Pulsar, Martin, Arri, Kino Flo, Dedolight, JB Lighting czy Philips.

Po trzecie – sprawdź usługi dodatkowe

Jeżeli chcesz osiągnąć swój cel, musisz mieć pewność, że specjaliści zapewnią ci fachowe doradztwo, a także kompleksowy montaż urządzeń – dzięki temu będziesz mógł stworzyć najlepsze warunki na planie filmowym czy zdjęciowym. Sprawdź więc, czy firma świadczy tego typu usługi. Jeżeli nie – poszukaj innej.

Po czwarte – sprawdź opinie klientów

I na koniec weryfikacja profesjonalizmu oraz jakości usług – oczywiście dzięki opiniom klientów. To właśnie ich oceny oraz recenzje, które znajdziesz w Internecie, okażą się niezwykle pomocne i pozwolą ci wybrać takich specjalistów, którzy w stu procentach spełnią twoje oczekiwania!

Pamiętaj też, by dokładnie zapoznać się z ofertami wielu firm oświetleniowych i porównać je ze sobą. Im więcej zyskasz opcji, tym większe będą szanse na to, że podejmiesz współpracę z najlepszymi specjalistami w branży, oferującymi nowoczesne oświetlenie studyjne.