Ogólna

Pobyt na Majorce – co robić i co zwiedzić?

Dla wielu z nas pobyt na Majorce to spełnienie marzeń. Co jednak robić?Jak dobrze wykorzystać swój pobyt na Majorce? Podpowiadamy!

Majorka – co możemy robić podczas pobytu?

Jak dobrze wykorzystać swój pobyt na Majorce? I co zwiedzić na majorce? Co dokładnie możemy robić? Możliwości mamy całkiem sporo. Większość hoteli na Majorce to obiekty z basenami i strefą SPA, więc nawet nie musimy wychodzić daleko, by zapewnić sobie już kilka wartych uwagi rozrywek. Jednak nie skupiajmy się tylko na takiej formie spędzania czasu na Majorce. Czeka tutaj na nas o wiele więcej atrakcji. Przede wszystkim powinniśmy odwiedzić pobliskie plaże. Co ciekawe, niektóre z nich zlokalizowane są w urokliwych lagunach. Plaże zapewniają nam łatwy dostęp do morza, możliwość plażowania, jak również zażywania kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Nie brakuje również tutaj szlaków do spacerowania, czy urokliwych knajpek oraz restauracji, w których możemy popróbować lokalnych smakołyków. Koniecznie powinniśmy też zobaczyć, jak bawi się Majorka, iść potańczyć i po prostu poszaleć. Jednak na tym nie koniec propozycji, ponieważ podczas pobytu na Majorce warto również udać się rejs katamaranem. Podczas takiego rejsu możemy podziwiać malownicze widoki, jak również zażywać kąpieli wodnych. Dla bardziej wymagających oferowane jest także nurkowanie. Osoby preferujące aktywny wypoczynek, koniecznie powinny odwiedzić też jeden z największych i najlepszych aquaparków w Europie – pod dostatkiem tutaj basenów, różnorodnych zjeżdżalni oraz atrakcji, które dedykowane są jednakowo dzieciom, nastolatkom, jak i osobom starszym.

Majorka – co warto zwiedzić?

Pomiędzy aktywnością i odpoczynkiem, warto również zwiedzić Majorkę, bo mam nam ona całkiem sporo do zaoferowania. Swoje zwiedzanie możemy zacząć od stolicy, gdzie czeka na nas katedra La Seu. To budowla w stylu gotyckim, której stworzenie zajęło aż 400 lat. Katedra zachwyca z zewnątrz, ale i w jej wnętrzu nie brakuje niespodzianek. Katedra jest wypełniona licznymi witrażami, które razem tworzą fantastyczny pejzaż różnorodności barw. Na uwagę zasługuje również instalacja z lamp i świateł, która znajduje się nad głównym ołtarzem. Za jej powstaniem stoi sam Gaudi. Niedaleko Palma de Mallorca znajduje się Zamek Bellver, który pochodzi z początku XIV wieku. Co ciekawe, w jego wnętrzu znajduje się  Muzeum Historyczne Palma de Mallorca. Miłośnicy średniowiecznych budowli powinni również odwiedzić stare miasto w Alcudia, ponieważ to tutaj w świetnym stanie zachowały średniowieczne mury wraz z wieżami strażniczymi. Jakby tego było mało, to można pospacerować wąskim uliczkami, jak również odpocząć w pobliskiej kawiarni lub restauracji, by poczuć panujący tutaj klimat. Nastawiając się na zwiedzanie Majorki, warto również podziwiać tutejszą panoramę. Najpiękniejsze widoki może nam zapewnić punkt widokowy z latarnią marką, który znajduje się w Cap de Formentor. To właśnie stąd będziemy mogli zobaczyć panoramę na Morze Śródziemne, wyspę Minorkę oraz wysokie klify.