Ogólna

Słuchawki gamerskie w zasięgu każdego gracza

Słuchawki gamerskie, czyli sprzęt dla profesjonalnych graczy to całkiem inny poziom od zwykłych słuchawek ze względu na wyższą jakość i lepsze parametry. Jednak profesjonalne słuchawki do pc to najczęściej również wysokie ceny, na które gamerów niższej rangi lub hobbystów zwyczajnie nie stać. Oczywiście, mówiąc o słuchawkach gamerskich, nie chodzi o słuchawki do telefonu stacjonarnego czy słuchawki do biura, a takie do komputera i z mikrofonem. Oto kilka opcji profesjonalnych słuchawek, ale w atrakcyjnej granicy cenowej.

Corsair Gaming HS60 Surround Carbon

Model ten to słuchawki nagłowne z kablem z wtykiem typu jack 3,5 mm. Niewtajemniczonym osobom w kwestie sprzętu komputerowego najpewniej niewiele to mówi, ale krótko podsumowując takie słuchawki z mikrofonem usb można podłączyć nie tylko do komputera, laptopa, ale także do konsoli czy tabletu. Corsair Gaming HS60 Surround Carbon charakteryzują się wysoką jakością dźwięku przestrzennego z możliwością jego regulacji. Mają dodatkowo opcję ustawienia korektora oraz możliwość podłączenia przez USB. Są to słuchawki z mikrofonem o przenoszeniu w skali 20-20000 Hz. Impedancja wynosi dla tego modelu 32 Om. Przetworniki mają średnicę 50 mm. To porządne słuchawki o eleganckim i prostym wykonaniu, z których będą zadowoleni zarówno amatorzy i bardziej wprawieni gracze.

Kingston Hyperx Cloud II

Słuchawki te są modelem nausznym z przeciętnej półki cenowej (250-460 zł), jeśli chodzi o słuchawki na usb dla graczy. Mają oczywiście kabel o długości 3 m i wtyku 3,5 mm typu jack. Można, zatem śmiało podłączyć je do różnego rodzaju sprzętu (m.in. Xbox One, PlayStation, smartphone). Model charakteryzuje się jakością dźwięku na poziomie Hi-Fi oraz dynamicznością 98 dB. Słuchawki są wykonane solidnie i lekkie, a średnica nauszników wynosi 53 mm. Pasmo przenoszenia w tym wypadku to od 15 Hz do 25 Hz. To słuchawki, które sprawdzą się zarówno przy grach i muzyce, dzięki konstrukcji zamkniętej i bardzo dobrej izolacji od dźwięków z otoczenia. Nic nie będzie przeszkadzało nam w trakcie rozgrywki lub cieszenia się nowym albumem ulubionego wykonawcy. Słuchawki zbierają wiele pozytywnych opinii, jeśli chodzi o słuchanie muzyki w trybie stereo.

Słuchawek Gamerskich nie znajdziemy zdecydowanie w żadnym biurze, chyba, że będzie to typowo komputerowa czy technologiczna firma lub studio związane z branżą gier i temu podobnych. Słuchawki do pracy w biurze mają spełniać podstawowe funkcje, a słuchawki gamerskie mają dawać przyjemność rozgrywki oraz najwyższą jakość dźwięku. Sprzęt gamerski nada się nie tylko do gier, ale oczywiście do muzyki czy filmów. Warto jednak najpierw zapoznać się ze specyfikacją każdych słuchawek gamerskich, jakie nas interesują, by nie przepłacać niepotrzebnie jedynie za słowo „gamerskie” w nazwie.