Ogólna

Twój wybór to zawsze podkład Estee lauder double wear lub zapach Armani Si 100ml? Poznaj informacje o najpopularniejszych perfumach!

Aromaterapia to tylko jeden z wielu dowód na to, jaką moc i działanie mają zapachy, stąd warto postarać się o to, aby perfumy zawsze były odpowiednio do nas dopasowane. Są one nie tyko w stanie stymulować nasze zmysły, ale również uspokajać nas, dodawać energii lub wprowadzić w lepszy nastrój. Pamiętajmy natomiast o tym, że wybór pasującego do nas zapachu, będzie zadaniem wymagającym, trudnym i złożonym.

Zwykle nie mamy wątpliwości. Wybieramy ponownie te same perfumy, gdyż znamy już ich zapach, a to jest bezpieczne. Być może to konkretny produkt, jak np. Armani Si 100ml. Osoby zajmujące się aromaterapią, posługują się różnymi zapachami, co ma na celu leczenie naszych ciał oraz duszy. Chociaż przeciętny klient nie zna mechanizmu działania zapachów i tak bardzo chętnie wybiera różne produkty, które posiadają sporo olejków eterycznych. Perfumy są przez nas używane prawie codziennie, ponieważ lubimy ładnie pachnieć, a dodatkowo wprowadza nas to w lepszy nastrój. Bez względu na to, czy interesują nas tylko perfumy, czy też podkłady Estee Lauder, zawsze kupujmy je w renomowanych i cenionych drogeriach.

Perfumy zagościły w naszym życiu na dobre…

Codzienne spryskiwanie się perfumami, stało się dla nas prawdziwym rytuałem, a przed wyjściem z domu robimy to wręcz obowiązkowo. Istnieje mnóstwo zapachów, stąd i możliwości są niezwykle szerokie. Kiedyś mówiono o tym, że kobieta powinna być wierna jednemu zapachowi, natomiast to się już bardzo zmieniło. Kompletnie inne perfumy pasują bowiem podczas wyjścia na elegancką kolację, a zupełnie inne sprawdzą się do codziennego użytku oraz np. na siłownie. Odpowiedni wybór perfum to świetna okazja, aby uwydatnić swój sposób bycia, bądź też skryć swoje prawdziwe „ja”.

Zapach perfum, który etapami rozwija się na naszych ciałach

Każda ze znanych nam kompozycji zapachowych, powstała przy użyciu kilku, z wielu tysięcy dostępnych składników, które są pochodzenia zwierzęcego roślinnego oraz zwierzęcego. Ostateczna wersja perfum, którymi spryskujemy nasze ciała, tworzą na nich warstwy zapachowe, które zwie się również nutami. Już w momencie spryskania się nimi, odczuwalna będzie intensywna woń, którą jest nuta głowy, a pozostanie ona z nami na około pół godziny. Kolejno poznamy nutę serca – jest ona bardziej delikatna. Ostatnią jest baza czyli nuta, która będzie utrzymywać się nawet do ośmiu godzin. Warto mieć to na uwadze, ponieważ pierwsze wrażania co do danych zapachów, mogą okazać się bardzo mylne.

Podejście do wyboru perfum? Tylko profesjonalne!

To nie prawda, że jedyne dobre perfumy to będą te, które reklamuje się w telewizji i przyjmują nazwiska celebrytów. Pamiętajmy, że każdy z nas posiada swój naturalnych zapach, a ten determinuje kilka cech. Będzie to chociażby pH naszej skóry, dieta, a nawet zmiany hormonalne w naszym organizmie. W związku tym, jeśli kilka osób użyje tych samych perfum, uzyskany zapach może być inny u każdej z nich. Na nic zda się zatem korzystanie z papierowych pasków, a szczególe wąchanie korka od flakonika. Jeśli test ma być miarodajny i skuteczny, należy spryskać testerem wewnętrzną stronę swego nadgarstka, ponieważ wtedy perfumy będą mogły połączyć z naszym ciałem, a my poznamy faktyczny zapach konkretnego produktu. Jedna wizyta w perfumerii to okazja do przetestowania jedynie kilku zapachów, gdyż nasz nos nie będzie w stanie rozróżnić większej ilości. Najlepiej zrezygnować także z wizyty w perfumerii, gdy czujemy się zmęczeni. Niski poziom koncentracji to spore utrudnienie i sprawi to, że wybór może nie być do końca świadomy.