Ogólna

Wybieramy telefon biznesowy

Urządzenie praktycznego biura to zadanie, które wymaga odpowiedniego przygotowania, szczególnie jeżeli chcemy wybrać odpowiedni sprzęt biurowy. Na wyposażeniu do firmy nie można przesadnie oszczędzać, słabej jakości telefon, komputery czy drukarka, szybko ulegną zniszczeniu, a przecież nie chodzi o to, aby co roku wymieniać je na nowe. Jaki telefony biznesowy wybrać?

Technologia cyfrowa

VoIP, czyli Voice over Internet Protocol to nowoczesna technologia cyfrowa, która daje możliwość przesyłania dźwięków za pomocą Internetu lub specjalnej, dedykowanej sieci wykorzystującej protokół IP. Choć brzmi to dość skomplikowanie taki rodzaj telefonii jest bardzo prosty zarówno w obsłudze, jak i w zarządzaniu. Na czym polega system VoIP? Najprościej rzecz ujmując jest to rozbudowana forma technologii VoIP, która jest wygodna i pozwala znacząco obniżyć koszty połączeń zarówno krajowych, jak i między narodowych. Na takie rozwiązanie zazwyczaj decydują się przedsiębiorcy, którzy współpracują z klientami czy kontrahentami zagranicznymi, tak więc bardzo często dzwonią za granicę. Decydując się na wdrożenie w firmie takiej technologii nie musimy martwić się o wymianę okablowania, bo telefony biznesowe IP działają w oparciu o zwykłe łączą internetowe. Co więcej, instalacja jest bardzo prosta i można przeprowadzić ją samodzielnie. Połączenia można wykonywać z telefonu VoIP, standardowego aparatu wyposażonego w bramkę VoIP lub z komputera, w zależności od tego, jakie mamy preferencje i potrzeby.

Dlaczego warto zdecydować się na telefon VoIP?

Telefon biznesowy VoIP to doskonałe rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, któremu zależy na efektywnej pracy oraz niskich kosztach utrzymania firmy. Jakie są najważniejsze zalety takiej telefonii? Po pierwsze niskie koszty połączeń zagranicznych, po drugie integracja sieci telefonicznej i komputerowej. W tym przypadku można liczyć na całkowicie darmowe połączenia w ramach jednej sieci, instalacja jest prosta, obsługa banalna. Abonament w porównaniu do telefonii analogowych jest dużo niższy. Oczywiście każde rozwiązanie ma zalety, ale także pewne wady. Do niedogodności można zaliczyć fakt, że połączenie zależy od jakości i szybkości Internetu, tak więc jeżeli zasięg będzie słaby, wówczas jakość połączenia czy wideorozmowy będzie pozostawiała wiele do życzenia. Tak czy inaczej technologia VoIP jest coraz popularniejsze i wszystko wskazuje na to, że za jakiś czas całkowicie wyprze standardowe usługi telekomunikacyjne. Każda osoba prowadząca własną firmę dąży do tego, aby zminimalizować koszty prowadzenia biznesu i nie jest to nic nadzwyczajnego. Oferta telefonii IP jest kusząca i na pewno warto rozważyć takie rozwiązanie.

Telefon jest wyposażeniem niezbędnym w każdej firmie, od niego w dużej mierze zależy wydajność pracy oraz przepływ informacji w firmie. Technologia VoIP może w tym pomóc, szczególnie że do wyboru mamy bardzo dużo modeli telefonów, które można dopasować do swoich potrzeb i potrzeb swoich pracowników.